Mesaj gönder
Haberler
Evde > Haberler > Company news about Neden bir genleşme derzine ihtiyacımız var?
Etkinlikler
Bizimle İletişim
Şimdi İletişime Geçin

Neden bir genleşme derzine ihtiyacımız var?

2019-05-22

Son şirket haberleri Neden bir genleşme derzine ihtiyacımız var?

Aynı pompa tekrar başarısız oldu.Bir üretici, aynı pompada defalarca tekrarlanan arızalar yaşadı ve pompa düzgün bir şekilde onarılmış, kurulmuş ve hizalanmış olsa bile, yine de kronik titreşim sorunları yaşıyordu.

Daha yakından bakıldığında, pompadan titreşimlerin yayılmadığı, bunun yerine borular boyunca hareket ederken diğer ekipmanların titreşimlerinden etkilendiği belirlendi.Yanlış titreşimlerin pompayı etkilemesini önlemek için ne yapılabilir?

Bir boru genleşme derzi yardımcı olabilir.

Boru genleşme derzi nedir?

Birkaç nedenden dolayı boru sistemlerine bir genleşme derzi takılır.Sadece emmek için kullanılamazlartitreşimlerve şok, ayrıca çapa gerilimini azaltmak, gürültüyü azaltmak ve yanlış hizalamayı telafi etmek için de kullanılabilirler.Bazı genleşme derzleri ayrıca çok sıcak uygulamalarda termal genleşme için tasarlanmıştır.

Genleşme bağlantıları, boruların üç farklı şekilde hareket etmesine izin verir:

  • Eksenel sıkıştırma veya uzatma
  • Yanal ofset
  • Açısal sapma

Çeşitli uygulamaları kapsayacak şekilde tipik olarak üç farklı malzemede gelirler.

Metal -Metal genleşme derzleri çoğunlukla ısıl genleşmenin sorun olduğu uygulamalarda kullanılır.Borunun sıcaklığı arttığında, metal genleşme derzi hareketi telafi etmek için sıkışarak ankrajların ve borunun üzerindeki gerilimi azaltır.Metal bir genleşme derzi, genişleyen sıcak boruların nasıl işleneceğinin en iyi örneğidir.

hakkında en son şirket haberleri Neden bir genleşme derzine ihtiyacımız var?  0

 

Silgi -Kauçuk, termal genleşme için kullanılabilir ve aynı zamanda titreşim ve şok dalgalarını son derece iyi emer.Bu nedenle, bu tür bir genleşme derzi, pompalar gibi ekipmanları korumak için diğer ekipmandan gelen gürültü ve titreşimi en aza indirmek için harikadır.Ayrıca, neden olduğu travmayı en aza indirmek için amortisör olarak da çalışırlar.su çekici, basınç dalgalanmaları ve sismik olaylar (Wisconsin'de çok fazla deprem yaşadığımızdan değil…).

hakkında en son şirket haberleri Neden bir genleşme derzine ihtiyacımız var?  1

Örgülü -Esnek veya metal kaplamalı örgülü paslanmaz hortumlar teknik olarak bir genleşme bağlantısı değil, daha çok esnek bir bağlantı elemanıdır.Titreşim sönümlemesi veya boru yanlış hizalamaları gerektiren yüksek basınç ve sıcaklık uygulamalarında iyi çalışırlar.

Bunlar, termal genleşme nedeniyle ekipman nozulları üzerindeki itme yükünü ortadan kaldırmak için genellikle pompalarda ve diğer ekipmanlarda kullanılır.Bu yükün ortadan kaldırılması, pompa performansı için kritiktir.

Örgüler yanal bir açısal hareket sağlar.Ayrıca titreşimi oldukça iyi emerler.

Neden ihtiyacım olsun ki?

Genleşme bağlantılarının halihazırda boru sistemlerinde yararlı olmasının bazı büyük nedenlerini açıkladık, ancak özetlemek gerekirse:

  • Boruların termal genleşmesi
  • İlk boru yanlış hizalamasını ve yerleşim yanal sapmalarını çözün
  • Pompa ve ekipman titreşimi
  • Şok ve eğilme yükleri

Tüm süreciniz iç içe geçmiştir, her parça bir sonrakini etkiler.Güvenilir bir boru sistemine sahip olmak, çalışma süresini en üst düzeye çıkaran bir sürecin anahtarıdır.Boru sisteminizi dikkatlice yönetmek sadece boruları mükemmel çalışır durumda tutmakla kalmaz, aynı zamanda ona bağlı ekipmanın ömrünü de uzatır.

Sorgularınızı doğrudan bize gönderin.

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Küre Kauçuk Genleşme Derzi Tedarikçi. Telif hakkı © 2019-2024 rubberexpansion-joint.com . Her hakkı saklıdır.