Mesaj gönder
Haberler
Evde > Haberler > Company news about Flanş metal oluklu kompansatörün kalınlık seçimi
Etkinlikler
Bizimle İletişim
Şimdi İletişime Geçin

Flanş metal oluklu kompansatörün kalınlık seçimi

2021-01-22

Son şirket haberleri Flanş metal oluklu kompansatörün kalınlık seçimi

Flanş tipi metal oluklu kompansatör, tek katmanlı veya çok katmanlı ince duvarlı metal borulardan yapılmış eksenel paslanmaz çelik oluklu kompansatördür.Çalışırken, borudaki ısıyı telafi etmek için oluklu deformasyon kullanılır.Isıtma borularında kullanılan körüklerin çoğu paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
Metal oluklu kompansatörler temel olarak üç tipe ayrılabilir: yer değiştirme formuna göre eksenel, yanal ve açısal.Her türün kendi avantajları ve dezavantajları vardır.Bu nedenle körüklü kompansatörün normal çalışmasını sağlamak ve ekonomik ve makul tasarım ve körük kompansatör seçimini gerçekleştirmek için farklı çalışma koşullarına göre makul bir seçim yapılmalıdır.

Eksenel körüklü kompansatör, eksenel yer değiştirmeyi emebilir ve basınç taşıma yöntemine göre iç basınç tipi ve dış basınç tipine ayrılabilir;enine kompansatör, kompansatörün radyal yönü boyunca deforme olabilir ve genellikle boru hattındaki yatay boru bölümüne monte edilir.Eksenel yer değiştirme borusunun termal uzamasını emmek için.Açı dengeleyici, yassı boru sistemi üzerinde bir veya daha fazla yönde yanal yer değiştirmeyi emmek için körüğün düz açısını kullanır.Çiftler veya üç set halinde yüklemeniz gerekir.

Flanş tipi metal oluklu kompansatörün dalga gövdesinin malzeme kalınlığı esas olarak çalışma basıncı değeri ile belirlenir, yani dalga gövdesinin kalınlığı basınca göre hesaplanır ve dalga gövdesi kalınlığı tek katmana bölünür. , çift katman ve üç katman.Ne kadar çok katman olursa, kalınlık o kadar kalın olur ve tabii ki çalışma basıncı o kadar büyük olur.Dengeleyicinin sertliği gerekiyorsa, dengeleyicinin toplam kalınlığı uygun şekilde artırılabilir.Kompansatörün dalga gövdesi malzeme kalınlığı çok kalın veya çok ince olamayacağından, gerektiğinde dalga yüksekliği ve et kalınlığının bu gereksinimi karşılayacak şekilde ayarlanması gerekir.

Sorgularınızı doğrudan bize gönderin.

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Küre Kauçuk Genleşme Derzi Tedarikçi. Telif hakkı © 2019-2024 rubberexpansion-joint.com . Her hakkı saklıdır.